Andrea, banki tanácsadó:

A vezetőm elismer, figyel rám, bátorít és fejleszt. Tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzá bizalommal, nem kell tartanom tőle és bátran bármikor elmondhatom a véleményemet, mert jó és közvetlen a kapcsolatunk.

business architect

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte több, mint 200 ügyfélpontot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

  • Üzleti képességek és értékáramok feltérképezése
  • Az üzleti igények magas szintű összehangolása és priorizálása az érintett üzleti területek bevonásával
  • A stratégiának és az üzleti transzformációs céloknak megfelelő üzleti architektúra kialakítása, javaslatok kidolgozása a változások üzleti oldali kezelésére
  • Az üzleti stratégia képviselete a vonatkozó informatikai fejlesztési projektekben Üzleti függőségek feltárása, üzleti szempontú hatáselemzések készítése
  • Aktív részvétel a területen futó projektek üzleti céljainak és a leszállítandó megoldás képességeinek illesztésében; az esetleges eltérések üzleti szempontú feltárása; javaslatok kidolgozása az eltérések kezelésére
  • Üzleti tervezési és koordinációs feladatok ellátása a vonatkozó informatikai fejlesztési projektekben
  • Az üzleti terület képviselete a Bank üzleti és IT stratégiai, projektirányítói, folyamatfejlesztési és más szakmai fórumain
  • Esetileg: csoport szintű kezdeményezések helyi adaptációja és képviselete, koordináció más, KBC csoporton belüli üzleti területekkel

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdasági, pénzügyi és/vagy releváns műszaki szakirányú felsőfokú végzettség
  • Banki termékek, folyamatok és üzleti trendek magas szintű ismerete
  • Minimum 5 év releváns gyakorlat
  • Kiváló szervezői és elemző képesség, strukturált gondolkodás, precizitás
  • Önálló munkavégzés
  • Jó problémamegoldó és kezdeményező készség, képesség az elmélet gyakorlati implementálására
  • Kiváló kommunikációs és prezentációs képesség
  • Folyékony üzleti angol nyelvtudás szóban és írásban

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • PSD2 szabályozás alapos ismerete, gyakorlati implementációs tapasztalat
  • Hazai és nemzetközi szinten meghatározó fintech cégek és megoldásaik ismerete
  • Corporate banking termékekkel, folyamatokkal kapcsolatos korábbi tapasztalat
  • Multinacionális vállalati környezetben szerzett architekti vagy szervezői tapasztalat
  • Releváns módszertani ismeretek (például: BIAN, VSM, Agile, Lean, Six Sigma)
Állás azonosító: 8794
Pozíció pontos megnevezés: business architect
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: IT