Andrea, banki tanácsadó:

A vezetőm elismer, figyel rám, bátorít és fejleszt. Tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzá bizalommal, nem kell tartanom tőle és bátran bármikor elmondhatom a véleményemet, mert jó és közvetlen a kapcsolatunk.

ifrs 17 aktuárius szakértő

Az élet és nem- életbiztosítások teljes palettájával állunk a lakossági és vállalkozói ügyfeleink rendelkezésére, mind saját helyi képviselői hálózatunkon, mind a K&H Bank fióki tanácsadói hálózatán keresztül.

Főbb feladatok

  • IFRS 17 helyi (K&H Biztosító) és KBC csoport szintű implementációjának támogatása,
  • Aktuáriusi (Prophet) modellek fejlesztésének támogatása,
  • Aktuáriusi modellekhez használt paraméterek és azok előállítási folyamatainak optimalizálása,
  • Szimulációk és pénzügyi hatásvizsgálatok készítése,
  • IFRS 17 és SII közti szinergia megteremtésének támogatása,
  • IFRS 17 implementációt érintő tanácsadás aktuárius és pénzügyi munkatársak számára (risk adjustment módszertan, diszkont görbe számítás, költségfelosztás),
  • IFRS 17 projekt menedzser szakmai támogatása,
  • Üzleti követelmények megfogalmazása IT kollégák számára a forrásrendszerek és adattárház fejlesztésére.

Munkakör betöltésének feltételei

  • felsőfokú aktuárius/pénzügyi/közgazdasági végzettség,
  • aktív tárgyalóképes angol nyelvtudás,
  • aktuárius, kontrolling, könyvvizsgáló, tanácsadó vagy hasonló pénzügyi területen szerzett minimum 2 éves szakmai tapasztalat,
  • aktuárius modellezésben való jártasság,
  • informatikai alkalmazások magabiztos felhasználói ismerete (Word, Excel, Access, adatbázis kezelők).

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • IFRS 9, IFRS 17, ALM folyamatok és módszertan valamint Szolvencia II ismeret,
  • Adattárház kezeléssel kapcsolatos felhasználói ismeretek,
  • SQL programozási tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Fiatal és lendületes csapat.
  • Kreatív munkakör ahol lehetőség nyílik az újításra, kihívásokat tartogató projektekben való részvételre (IFRS 17 bevezetés, adattárház építés).
  • A szakmai angol nyelvtudás mindennapi használatának lehetősége.
  • Rugalmas munkaidő és otthoni munkavégzés lehetősége.
  • Nálunk nem csak egy biztosító, hanem egy pénzügyi szolgáltatások teljes palettáját nyújtó bankcsoport családtagjává válhatsz.
  • Versenyképes juttatások.

Állás azonosító: 8032
Pozíció pontos megnevezés: IFRS 17 aktuárius szakértő
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Számvitel / Kontrolling