Andrea, banki tanácsadó:

A vezetőm elismer, figyel rám, bátorít és fejleszt. Tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzá bizalommal, nem kell tartanom tőle és bátran bármikor elmondhatom a véleményemet, mert jó és közvetlen a kapcsolatunk.

kockázati modell validátor

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte 210 lakossági fiókot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

  • hitelkockázati modellek validálása, véleményezése (tőkeképzési, applikációs és viselkedési, valamint céltartalék képzési modellek, IFRS9)
  • a fenti modellek implementálásának validációja a banki, bankcsoporti folyamatokba, rendszerekbe
  • a bank hitelkockázat-mérési, tőkekövetelmény-számítási folyamatának kialakításában való részvétel
  • hitelportfólió stressz tesztelése, módszertan visszamérése
  • fejlesztése kockázati elemzések készítése, kommunikálása a felső vezetés számára
  • hitelezési folyamat Basel-i megfelelőségének nyomon követése

Munkakör betöltésének feltételei

  • felsőfokú statisztikus végzettség
  • hasonló területen szerzett releváns tapasztalat
  • tárgyalási szintű szakmai angol nyelvtudás
  • statisztikai elemző szoftver ismeret (SAS, SQL, SPSS)
  • strukturált gondolkodás
  • döntési / problémamegoldó képesség precizitás
  • pontosság, megbízhatóság, igényesség a munkában
  • proaktivitás, kreativitás, kezdeményező készség

Állás azonosító: 7078
Pozíció pontos megnevezés: Kockázati modell validátor
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Kockázatkezelés