Andrea, banki tanácsadó:

A vezetőm elismer, figyel rám, bátorít és fejleszt. Tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzá bizalommal, nem kell tartanom tőle és bátran bármikor elmondhatom a véleményemet, mert jó és közvetlen a kapcsolatunk.

kockázati riportok szakértője

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte 210 lakossági fiókot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

    • KBC csoport szintű Moodys likviditási kockázatkezelési rendszer bevezetésének aktív támogatása (projekt munka), kapcsolattartás a belga kollegákkal, részvétel a nemzetközi egyeztetéseken, a helyi implementáció koordinálása, a kapcsolódó folyamatok átalakítása;

    • Felügyeleti és anyabanki (főként likviditási fókuszú) kockázati riportok elkészítése és leszállítása a határidők betartásával;

    • Menedzsment számára készített (főként likviditási fókuszú) kockázati mutatók számítása, elemzése;

    • A riportok előállításának egyszerűsítése, folyamatos fejlesztése, a kapcsolódó dokumentáció karbantartása, fejlesztése;

    • A riportok adatminőségének nyomon követése, eszkalációval, incidensek kezelésével;

    • Piaci es likviditási kockázatkezeléshez kapcsolódó IT fejlesztések üzleti oldali támogatása;

    • Piaci kockázatkezeléshez kapcsolódó belső fejlesztésű modellek karbantartása;

    • Jogszabályi változások (Basel, CRR) es felügyeleti elvárások (MNB) nyomon követése;

Munkakör betöltésének feltételei

    • Minimum 2-3 év szakmai tapasztalat pénzügyi/banki környezetben;

    • SQL, MS Access ismeretek, nagy adathalmazok kezelése kiváló modellező, elemző készség (ICAAP);

    • Basel III, CRR ismerete likviditás menedzsmentben, kockázatkezelésben szerzett tapasztalat előnyt jelent;

    • Aktív angol nyelvtudás írásban, szóban egyaránt;

Állás azonosító: 7510
Pozíció pontos megnevezés: Kockázati Riportok Szakértője
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Kockázatkezelés