Máté, IT fejlesztő:

Itt izgalmas dolgozni, mert sokszínű, érdekes feladatokat kapok. Munkám időről-időre megújul, növekszik a felelősségem. A cég odafigyel arra, hogy fejlessze a szaktudásomat és képességeimet.

kockázatkezelési tanácsadó / nem-pénzügyi kockázatok

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte 210 lakossági fiókot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

  • a Bankcsoport különböző területeivel összefüggő működési kockázatok mérésével és csökkentésével kapcsolatos tevékenységek összefogása, koordinálása
  • az egyes vezetők számára tanácsadás és iránymutatás nyújtása a nem-pénzügyi kockázatok körébe tartozó témákban
  • a működési kockázatok mérési módszertanának fejlesztése és felügyelete
  • a kapcsolódó vezetői riportolási rendszer működtetése
  • a működési kockázati tőkeszabályok ismerete és alkalmazása
  • a vonatkozó előírások és standardek gyakorlati működésének értékelése
  • a szükséges teendőkre vonatkozó javaslatok kidolgozása, ütemezése és nyomon követése
  • a vizsgált területek működési kockázatainak kezelésével kapcsolatos folyamatos kapcsolattartás a Bankcsoport vezetőivel, a főosztály képviselete különböző fórumokon
  • működési kockázatkezeléssel kapcsolatos kezdeményezések és akciók kidolgozása és ezek nyomon követése
  • a területhez kapcsolódó matematikai számítások / elemzési módszertanok felügyelete, fejlesztése és működtetése
  • a vizsgálati körbe tartozó tevékenységek és kockázataik áttekintését szolgáló éves kockázati jelentés készítése

Munkakör betöltésének feltételei

  • szakirányú felsőfokú végzettség legalább öt év szakmai tapasztalat
  • átfogó bankszakmai ismeretek
  • alapszintű jogi, információbiztonsági ismeretek
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás
  • kimagasló matematikai / elemzőkészség
  • jó kommunikációs készség
  • precizitás, pontosság
  • megbízhatóság
  • igényesség a munkában
  • önálló munkavégzés
  • MS Office alkalmazások felhasználói szintű ismerete, használata

Állás azonosító: 7830
Pozíció pontos megnevezés: kockázatkezelési tanácsadó / Nem-pénzügyi kockázatok
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Kockázatkezelés