Andrea, banki tanácsadó:

A vezetőm elismer, figyel rám, bátorít és fejleszt. Tudom, hogy bármikor fordulhatok hozzá bizalommal, nem kell tartanom tőle és bátran bármikor elmondhatom a véleményemet, mert jó és közvetlen a kapcsolatunk.

system analyst - devops környezetben

Az ICT igazgatóság a KBC magyarországi érdekeltségei számára biztosít magas színvonalú informatikai megoldásokat. Megtervezzük, kialakítjuk és üzemeltetjük a Bankcsoport informatikai rendszerét. A Közép-európai adatközpontunk magas színvonalú adatközpont szolgáltatásokat nyújt a közép-európai (Csehország, Szlovákia, Belgium, Írország) KBC Group szervezetek számára.

Főbb feladatok

Tervezés

Részvétel a felhasználói igények alapján az előkészítésben, figyelembe véve a

  • továbbfejleszthetőség,
  • karbantarthatóság,
  • hatékonyság,
  • skálázhatóság,
  • újra felhasználhatóság,
  • minőség/ár szempontjait.

Nagy, komplex informatikai alkalmazások funkcionális elemzése.

  • Nagy, komplex projektek/programok/informatikai alkalmazások esetén több funkcionális elemző tevékenységének felügyelete, koordinálása.
  • Az általa támogatott rendszerek funkcionális terveinek / logikai rendszerterveinek proaktív áttekintése és módosítása, a módosított tervek továbbítása az elemzők és tervezők felé.
  • Részvétel a társterületekkel közösen használt fogalmak megalkotásában, dokumentálásában.

Végrehajtás

  • Részvétel a felhasználók üzleti stratégiájához illeszkedő alkalmazói rendszerek megalkotásban és karbantartásában, különös tekintettel a feladatkörébe tartozó rendszer moduljaira, funkcióira, azok felhasználási módjára, a rendszerrel kapcsolatos folyamatokra és eljárásokra.
  • Részvétel a csoporton belüli és kívüli közös projektekben.
  • Alkalmazásokkal szembeni funkcionális és nem funkcionális követelmények önálló megfogalmazása.
  • Előzetesen megtervezett esetek önálló kivitelezése, annak megvalósítása az aktuális architektúrális szabályok és sztenderdek alapján.
  • A tevékenységével kapcsolatos dokumentációk önálló elkészítése a megfelelő eszközökkel.
  • Az ICT oldali funkcionális tesztek önálló végrehajtása összhangban a teszt tervekkel.
  • A csoporton belül használt tesztelési eljárások és eszközök átfogó, mély ismerete és magabiztos felhasználása.
  • A csoporton belül használt modellező eljárások és eszközök átfogó, mély ismerete és felhasználása.
  • Részvétel az általa támogatott rendszerekben észlelt és bejelentett rendszerhibák, jelenségek elemzésében, hiba okának feltárásában, elkerülő megoldások megtalálásában és hosszú távú javító megoldások kidolgozásában.

Külső kapcsolatok

  • Szakmai együttműködés az ICT szakterületekkel és az üzleti szervezeti egységekkel.
  • Együttműködés banküzemi szolgáltatókkal, szállítókkal.

Munkakör betöltésének feltételei

  • felsőfokú szakirányú végzettség
  • rendszerszervezői / IT analyst gyakorlat
  • Képes legyen infrastruktúra dokumentumokat elemezni, előre meghatározott adatokat kigyűjteni, rendszerezni, azok alapján dokumentumot létrehozni (pl. infra designhoz szükséges interfész repository összeállítása, a megfelelő adatok kigyűjtése után)
  • A különböző integrációs technológiák gyakorlati ismerete: SOAP, REST, MQ, File alapú
  • Teszt feladatok (esetek) megtervezése, végrehajtása, dokumentálása (pl. biztonsági/teljesítmény teszt esetek elkészítése, végrehajtása, dokumentálása)
  • Adott rendszerben (elsősorban integrációs komponens) történő hibakeresés, logelemzés.
  • A vállalatban implementált/fejlesztett alkalmazások DevOps képességeinek (CI/CD) felmérése, inventory karbantartása, riportok készítése
  • Fejlesztési tevékenységek, folyamatok és tesztek automatizálásában szervezői részvétel

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • banki környezetben 2-3 éves rendszerszervezői tapasztalat
Állás azonosító: 9250
Pozíció pontos megnevezés: System Analyst - Devops környezetben
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9. K. épül
Szakterület: IT