Gabriella, folyamatmenedzser:

Lehetőséget kapok a kiteljesedésre, hogy azt csináljam, ami tényleg érdekel és amiben igazán jó vagyok, hisz így léphetek előre és lehetek sikeres és elégedett az életemben.

számviteli szabályozási vezető

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte 210 lakossági fiókot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

A 9 fős Számviteli szabályozás osztály tevékenységének szakmai irányítása az alábbi tevékenységekben:

  • A bank Számviteli politikájának és a hozzá kapcsolódó számviteli szabályzatoknak a karbantartása

  • A IFRS-ek és egyéb számviteli jogszabályok változásainak nyomonkövetése, és a változások számviteli architektúrában történő implementálása, az összhang fenntartása

  • A banki számlatükör összeállítása és karbantartása

  • A banki termékek, folyamatok számviteli elszámolásának dokumentálása könyvelési lapok formájában

  • A Számviteli igazgatóság hatókörébe tartozó bankcsoporti tagok számviteli politikájának, számlatükrének és könyvelési lapjainak karbantartása

  • A bank számítástechnikai rendszereinek számviteli szempontú paraméterezése, tesztelése

  • Termékek, szolgáltatások és folyamatok szabályzatainak, utasításainak véleményezése

  • Új termékek, szolgáltatások, folyamatok bevezetése esetén a számviteli követelmények kialakítása, a bevezetési folyamatban való részvétel (számviteli paraméterezés, tesztelés)

  • Számviteli állásfoglalások kialakítása, véleményadás egyedi számviteli kérdésekben

  • Projektekben való részvétel, a számviteli terület képviselete

  • Az osztály képviselete külső és belső szervek felé

  • Kapcsolattartás a banki szervezeti egységekkel, és az anyavállalat számviteli területeivel

  • A könyvvizsgálat, belső ellenőrzések illetve felügyeleti ellenőrzések operatív támogatása

  • Az osztály munkájának koordinálása, ellenőrzése

  • Az osztályra érkező új kollégák betanítása

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú gazdasági végzettség

  • Angol társalgási- és pénzügyi szakmai nyelv folyékony használata
  • 5 éves, pénzügyi, könyvvizsgálati vagy nagyvállalati környezetben szerzett számviteli munkatapasztalat

  • Az IFRS szabályok és a vonatkozó jogszabályok naprakész ismerete (DipIFR, ACCA vagy IFRS mérlegképes könyvelői végzettség előny)

  • Irodai alkalmazások gyakorlott felhasználói szintű ismerete
  • Analitikus gondolkodás, rendszerszemlélet

Állás azonosító: 7567
Pozíció pontos megnevezés: számviteli szabályozási vezető
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Számvitel / Kontrolling