András, asszisztens:

Összetartó kollégák, barátságos hangulat, támogató környezet. Itt a csapatmunka tényleg azt jelenti, hogy együtt, egymást segítve dolgozunk, ahol mindenki beleteszi a feladatba a saját tudását. Jó érzéssel megyek be reggelente.

szenior számviteli szakértő

Magyarország egyik piacvezető pénzintézeteként - országosan több mint 4000 munkatársunkkal - legfontosabb célunk, hogy partnereink pénzügyi igényeire a legmegfelelőbb megoldásokat kínáljuk mind a lakossági szolgáltatások terén, mind a vállalati szegmensben. Ezért fejlesztjük folyamatosan termékeinket és szolgáltatásainkat. Országszerte 210 lakossági fiókot működtetünk, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfélnek kínálunk banki és biztosítási megoldásokat. Bővebb információ itt található: www.kh.hu

Főbb feladatok

  • A felelősségi körébe tartozó termékekre vonatkozóan számviteli rendelkezések (könyvelési lapok) elkészítése
  • A kapcsolódó főkönyvi számlák karbantartása
  • A felelősségi körébe tartozó termékek számviteli szempontú paraméterezése, tesztelése a kapcsolódó banki számítástechnikai rendszerekben
  • Közreműködés a bank Számviteli politikájának és a hozzá kapcsolódó számviteli szabályzatoknak a karbantartásában
  • Termékek, szolgáltatások és tevékenységek banki utasításainak véleményezése
  • Számviteli állásfoglalások kialakítása egyedi ügyekben
  • Projektekben való önálló részvétel, a projektek számviteli vonatkozásainak kezelése
  • A vonatkozó jogszabályi, számviteli előírások (különösen az IFRS-ek) változásának nyomonkövetése
  • Kapcsolattartás a banki szervezeti egységekkel, és a külföldi anyavállalat számviteli területeivel
  • A könyvvizsgálat, belső ellenőrzések illetve felügyeleti ellenőrzések operatív támogatása
  • Az osztály önálló képviselete külső és belső szervek felé

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezel
  • Magabiztos, legalább középfokú angol nyelvtudásod van
  • Minimum 5 éves számviteli tapasztalatot szereztél nagyvállalati, könyvvizsgálati vagy pénzügyi környezetben
  • A számviteli jogszabályokat és az IFRS előírásokat ismered (DipIFR, ACCA vagy IFRS mérlegképes könyvelői végzettség előny)
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretekkel rendelkezel
  • Analitikus gondolkodásod, rendszerszemléleted van
Állás azonosító: 8105
Pozíció pontos megnevezés: szenior számviteli szakértő
Munkavégzés helye: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.
Szakterület: Számvitel / Kontrolling